Pokonać lęki i fobie

  • 11 kwietnia 2025

To książka typu poradnik, ale napisana przez ekspertów. A co dodatkowo nadaje jej autentyczności, to oboje autorów, czyli Amr Barrada, Judith Bemis  dzięki opisywanym metodom pozbyli się swoich lęków.  Czyli nie jest to tylko nieużyteczna teoria, ale zbiór praktycznych narzędzi,…

WIĘCEJ

„Efekt placebo” Joe Dispenza

  • 25 marca 2025

Tym razem rekomenduję książkę nieco mniej coachingową, choć niezwykle interesującą. Chodzi o efekt placebo, choć moim zdaniem autor nieco wybiega poza główny temat. Niewiele jest książek na temat samego efektu placebo, a ta jest dość przystępnie napisana, choć nieco długa,…

WIĘCEJ

Menu nastoju

  • 9 stycznia 2025

Menu nastoju Możemy powiedzieć, że od nastroju dużo zależy, bo może decydować czy będziemy mieli na coś ochotę czy nie. Nas przykład na wyjście na imprezę, naukę języka czy wyjście na spacer. Zwykle więcej uwagi poświęcamy regulacji emocji, a to…

WIĘCEJ

Emocje wtórne

  • 25 listopada 2024

A to zwykle nie jest najlepszy pomysł, ponieważ te „negatywne” emocje mają ważną funkcję do spełnienia. Na przykład mogą nas chronić, motywować itp. Lepiej jest potraktować te grupy emocji jako przyjemne i nieprzyjemne. Wtedy nawet te emocje nieprzyjemne będą potrzebne.…

WIĘCEJ

Prokrastynacja a wiedeńscy kelnerzy

  • 30 sierpnia 2024

Powodów odkładania jest wiele, choć myślę, że jednym z głównych jest szeroko rozumiany lęk. Może dotyczyć porażki, niskiej oceny własnej i innych lub niewystarczającej jakości wykonania zadania. Przenieśmy się zatem na chwilę do Wiednia sprzed ponad stu lat, do czasów,…

WIĘCEJ

Metta – czas czytania

  • 31 maja 2024

Na każdym odosobnieniu, na którym byłem, pojawiała się zawsze praktyka metta. Jest dla mnie ważne doświadczanie, dlatego chętnie dzielę się nim na moich szkoleniach, szczególnie ICC. Słowo metta w języku Pali jest najczęściej tłumaczone jako „miłująca dobroć”, a praktyka medytacji…

WIĘCEJ

Trudne emocje w pracy zespołowej (ze Shrekiem w tle)

  • 30 kwietnia 2024

Pracując z emocjami z zespołem, a temat jest wymagający, z pewnością trzeba mieć jak to mawiał Shrek „jakieś wsparcie”, bazujące na naszych doświadczeniach  (i wiedzy) w pracy z  zespołami, własnej dojrzałości emocjonalnej (to niezwykle ważny czynnik), a także dostęp do…

WIĘCEJ

Nie ufaj zmysłom

  • 29 stycznia 2024

Świat, który nas otacza poznajemy za pomocom zmysłów. Lecz nie jest to poznanie bezpośrednie. Nie jesteśmy w stanie odkryć „prawdy”, bo chyba nie do końca wiadomo czym ona jest, albo może nawet nie istnieje… Może każdy ma swoją prawdę, swój…

WIĘCEJ

Jak czucie bezradności może wspierać nasz rozwój?

  • 18 grudnia 2023

Od wielu lat prowadzimy treningi inteligencji emocjonalnej z wykorzystaniem kart EQdo i wydaje mi się, że bezradność jest stanem który jest w czołówce uczuć niepożądanych. Niezależnie od płci, wieku, stanowiska lubimy mieć poczucie wpływu i kontroli, a bezradność nam to…

WIĘCEJ